Jakie rodzaje cieląt są najczęściej sprzedawane?

Hodowla bydła to dziedzina, w której wyniki produkcyjne są determinowane przez jakość zwierząt. Wszystko to sprawia, że sprzedaż cieląt cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dużych gospodarstw rolnych, ale również mniejszych hodowców, którzy chcą stawiać na zwierzęta o wysokim potencjale wzrostu, zdrowotności i znakomitej wydajności mlecznej lub mięsnej.

Cielęta typu MM – za co są cenione?

Cielęta typu MM to nic innego jak zwierzęta powstałe w wyniku krzyżowania krów mlecznych z buhajami ras mięsnych. Do krzyżowania wykorzystywane są zazwyczaj zwierzęta limousin, charolaise czy simental. Tego typu cielęta są bardzo mocno cenione za imponujące tempo przyrostu masy ciała, a także bardzo dobre wykorzystanie paszy, co przekłada się na szybki i ekonomiczny cykl opasu. Ich umięśnienie oraz struktura ciała wpływają na uzyskanie wysokiej jakości tusz rzeźnych, co ma niemałe znaczenie w produkcji wołowiny. Cielęta MM są doceniane za to, iż są bardzo odporne na warunki środowiskowe i rozmaite choroby, co znacząco ułatwia prowadzenie hodowli nawet w mniej sprzyjających warunkach. Dobrze odchowane zwierzęta tego typu osiągają zadowalające wyniki bez konieczności stosowania drogiego żywienia paszami wysokobiałkowymi. Oznacza to, że są polecane dla osób szukających atrakcyjnych opcji pod kątem finansowym. Szukasz firmy oferującej sprzedaż cieląt typu MM i nie tylko? Jeżeli tak, to zapoznaj się z tym usługodawcą: https://www.rogofarm.pl/.

Dlaczego tak wielu ludzi kupuje cielęta typu NCB?

Cielęta typu NCB to cielęta mieszańców krów mlecznych z buhajami bydła czysto rasowego. Zwierzęta takie stanowią jedną z najczęściej wybieranych opcji w gospodarstwach, które stawiają na uniwersalne zwierzęta do dalszego chowu. Cechą charakterystyczną cieląt NCB jest bez wątpienia ich imponująca zdolność adaptacji do różnych warunków środowiskowych. Dzięki temu wybiera się je do różnych celów. Dodatkowym plusem tych cieląt jest ich atrakcyjna cena w porównaniu do cieląt czysto rasowych, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych parametrów wzrostowych. Kupujący doceniają ich fantastyczną odporność na choroby oraz stabilne przyrosty masy ciała, które pozwalają na bardzo precyzyjne planowanie cyklu produkcyjnego. Cielęta NCB idealnie sprawdzają się w systemach opasu półintensywnego oraz intensywnego, a wybierając je, można mieć pewność, iż nie odczuje się niedosytu. Sprzedaż takich cieląt cieszy się sporą popularnością, więc warto rozważyć ich nabycie.

Cielęta HF – poznaj ich atuty

Cielęta rasy HF, czyli holsztyńsko-fryzyjskiej, są bezapelacyjnie najbardziej rozpoznawalne w sektorze mlecznym i stanowią fundament w kontekście produkcji mleka w wielu krajach Europy. Ich największym przymiotem jest wyjątkowo wysoka wydajność mleczna, która w warunkach prawidłowego żywienia może śmiało przekraczać kilkanaście tysięcy litrów mleka rocznie na krowę. Cielęta HF są wybierane przez hodowców, którzy stawiają na rozwój stad mlecznych i chcą uzyskać imponujące wyniki laktacyjne. Co warto podkreślić, dzięki intensywnej pracy hodowlanej, współczesne linie hodowlane tej rasy cechują się bardzo dobrą zdrowotnością, niewielką podatnością na rozmaite choroby metaboliczne oraz polepszeniem parametrów rozrodu. Wysoka genetyka oraz dostępność danych rodowodowych i informacji o wartości hodowlanej wpływają na to, że zakup cieląt HF jest decyzją przemyślaną i mocno polecaną. Co ważne, cielęta HF świetnie reagują na systemy żywienia paszami treściwymi i objętościowymi, dzięki czemu ich utrzymanie nie jest przesadnie drogie.